خ رید کالا و خدمات به روش قسطی در اکثر جوامع، شیوه ای مرسوم برای دستیابی به خواسته های خانوار هایی است، که به بنا دلایل مختلف قصد خرید کالا به صورت نقدی را ندارند.

این نیاز، شرکتهای بسیاری را بر آن می دارد که با فراهم نمودن شرایط فروش اقساطی، به این نیاز پاسخ مثبتی بدهند. اما، اگر فروشندگان کالا تصورشان این باشد که اصلی ترین انگیزه ای که موجب خرید قسطی است، عدم تمکن مالی می باشد، و یا اگر محصول مورد نیاز، بازار را انحصاراً در اختیار داشته باشد، ممکن است محصولات ارائه شده از طرف برخی فروشندگان، محصولی با کیفیت ممتاز نباشد و به بیانی، به خریدار تحمیل شود. این آفتی است که فروشندگان معتبر نباید به دامان آن بغلطند.

از آنجایی که قسطی کالا، از بدو ارائۀ خدمات خود به روش قسطی، با بازنشستگان محترم آموزش و پرورش همکاری داشته است، و برای این قشر احترامی خاص قائل بوده و هست، از همان زمان سیاست خود را بر ارائۀ بهترین کالاها و برند های بازار پی ریزی نموده و به همین منوال قصد ادامۀ خدمات را دارد.

اعتقاد ما این است که اگر قرار است بخشی از پول و سرمایۀ خود را صرف خرید کالاهای اقساطی نمائیم، پس چه بهتر که این خرید با انتخاب بهترین ها باشد. البته ذکر این نکته لازم است که در صورتیکه مشتری قسطی کالا، بنا به خواست و انتخاب خود، برند مشخصی را درخواست نماید، ضمن راهنمایی کارشناسان، به خواست وی عمل خواهیم نمود.

وب سایت قسطی کالا، در بخش معرفی محصولات مختلف، فقط برای نمونه، کالاهای بسیار محدودی از برندهای معتبر رامعرفی نموده است، ولی با توجه به تکثر سلیقه های مشتریان، در منوی فرم ها و شرایط، فرم استعلام کالاهایی که در سایت وجود ندارند را پیش بینی نموده تا از این طریق، امکان خرید تمام کالاهای موجود در بازار، برای مشتریان محترم فراهم باشد.